Bouw Hoefse Hout van start
In november 2025 start Portaal samen met aannemer Lithos met de bouw van Hoefse Hout. De Hoefse Hout bestaat uit drie woonblokken. Eén blok wordt opgeleverd aan Portaal en is bestemd voor sociale huur. De andere twee zijn bedoeld voor middenhuur en koop. Het gebouw van Portaal telt vijf verdiepingen en krijgt 88 appartementen.
Het wooncomplex komt in het Hoefkwartier, een wijk die verandert van een kantorenpark naar een levendige stadswijk. Je kunt er straks wonen, werken, leren, winkelen en ontspannen.
Portaal neemt de grond en het bouwplan over van CPD project development. Naar verwachting is het gebouw begin 2027 klaar.
Wonen in Hoefse Hout: compact, groen en samen
- Het gebouw van Portaal krijgt 88 appartementen van ongeveer 43 m2. Ze zijn geschikt voor 1 of 2 personen.
- Het gebouw heeft vijf verdiepingen. Op de eerste drie verdiepingen komen 24 woningen, op de vierde 13 en op de vijfde 3.
-
Er komt een gemeenschappelijke ruimte, een gemeenschappelijke binnentuin én een aparte ruimte met wasmachines voor gezamenlijk gebruik tegen betaling, omdat de appartementen geen eigen wasmachineaansluiting hebben.
- De woningen zijn aangesloten op stadswarmte.
- Op de begane grond komt ruimte voor winkels of diensten. Wat daar precies komt, wordt later bepaald.
Woningen voor jongeren die actief willen samenleven
- Er is veel vraag naar woningen voor jongeren in Amersfoort. Daarom zijn deze appartementen vooral bedoeld voor jongeren tot 28 jaar.
- We hanteren er een woonconcept waar bewoners, met verschillende achtergronden, bewust willen samenleven en gezamenlijk activiteiten willen organiseren.
Hoefkwartier: een wijk in verandering
Het Hoefkwartier verandert snel. Het wordt een groene en levendige stadswijk. De wijk wordt bijna autovrij en richt zich op duurzaam vervoer. Er komt veel ruimte voor fietsers, voetgangers en groen.
Er komen in totaal 3.500 tot 4.000 woningen, waarvan minstens 35 procent sociale huur en 20 procent middenhuur. Portaal wil hier uiteindelijk 600 woningen bouwen.
Meer informatie over de wijk: www.hoefkwartier.nl
Wanneer kun je hier wonen?
De bouw start in november 2025. Als alles goed verloopt, zijn de woningen begin 2027 klaar. De verhuur gaat dan via WoningNet.