Nieuwbouw De Premier | Leiden

Aan de Vijf Meilaan in Leiden Zuidwest wordt gewerkt aan De Premier, een nieuw wooncomplex waarin Portaal 83 sociale huurwoningen en vier bedrijfsruimten zal afnemen. De woningen zijn tweekamerappartementen van gemiddeld 48 m² en zijn met name bedoeld voor starters en éénpersoonshuishoudens. Een deel van de woningen wordt gereserveerd voor bijzondere doelgroepen.

De Premier, ontwikkeld door Van Rhijn Projectontwikkeling B.V. en ontworpen door BBHD architecten & ingenieurs, omvat in totaal 344 appartementen. De gevels van het complex worden voorzien van een zogenaamd verticaal bos, wat bijdraagt aan een groene en duurzame woonomgeving.

Leiden Zuidwest: een wijk in ontwikkeling

De Premier komt in Fortuinwijk-Noord, een deel van de wijk Leiden Zuidwest. Dit is een naoorlogse wijk waar de gemeente de komende jaren inzet op verdichting en vergroening. Er komen meer woningen, vooral in de vorm van hoogbouw, en er wordt extra aandacht besteed aan parken en waterzones.

Het complex ligt tegenover winkelcentrum Luifelbaan en is goed bereikbaar. Binnen 10 minuten fietsen ben je in het centrum van Leiden of op de NS-stations Leiden Lammenschans en Leiden De Vink. De snelwegen A4 en A44 zijn binnen 10 minuten met de auto te bereiken.

Betaalbare huur en bijzondere doelgroepen

De woningen zijn tweekamerappartementen die grotendeels verhuurd zullen worden aan starters en éénpersoonshuishoudens. Van deze woningen wordt ongeveer 20% gereserveerd voor bijzondere doelgroepen, zoals spoedzoekers of mensen met een zorgbehoefte.

Daarnaast neemt Portaal ook vier bedrijfsruimten af op de begane grond. De invulling hiervan wordt nog bepaald, maar de ruimtes worden verhuurd aan maatschappelijke of zorg gerelateerde initiatieven die passen bij de groene uitstraling van het gebouw.

De Premier in cijfers

Het nieuwbouwcomplex bestaat uit:

  • 83 tweekamerappartementen van gemiddeld 48 m²
  • 4 bedrijfsruimten van in totaal 150 m².
  • Een collectieve fietsenstalling

Huurders kunnen gebruikmaken van een gezamenlijke binnentuin, die wordt onderhouden door de Vereniging van Eigenaren.

Status van het project

De bouw van De Premier is begin 2026 gestart en de oplevering staat gepland voor het derde kwartaal van 2028. Dit betekent dat de woningen en bedrijfsruimten vanaf dat moment beschikbaar zullen zijn voor nieuwe huurders en ondernemers.

Met De Premier investeert Portaal in een duurzame, groene en sociale woonomgeving in Leiden Zuidwest. Dit project biedt niet alleen betaalbare woningen, maar draagt ook bij aan de stedelijke vernieuwing en het versterken van de leefbaarheid in de wijk.